Witam serdecznie 

Już od siedmiu lat dzielę się swoją wiedzą kulinarną z osobami, które są ciekawe nowych smaków i kuchni z różnych zakątków świata. Nie tylko uczę gotować - staram się przybliżać kulturę danego kraju dzieląc się ciekawostkami i wspomnieniami.

Do zobaczenia na najbliższych warsztatach.

Kalendarz najbliższych wydarzeń

26 marzec, warszawa
małe Przyjemności
Smaki Portugalii
Kuchnia Portugalii to wciąż nie do końca odkryte w Polsce kulinarne bogactwo. To suszone w słońcu ryby i owoce morza, aromatyczne zioła i oliwy, wino, sery. To zapach cynamonu, curry, szafranu i kolendry.
więcej17 maj, Toruń
akademia kulinarna studio A

Czas na "FIKA" z wypiekami skandynawskimi

Na warsztatach przygotujemy cztery rodzaje drobnych wypieków, które pojawiają się na szwedzkich stołach podczas fiki: Kanelbullar – tradycyjne drożdżowe bułeczki cynamonow, Kardemummabullar, bułeczki drożdżowe z nadzieniem kardamonowym, Chokladsnittar - czekoladowe ciasteczka z cukrem perłowym oraz Kringlor - maślane ciasteczka w kształcie miniaturkowych precelków obsypane cukrem perłowym.
więcej18 maj, Toruń 
akademia kulinarna studio A

Pozdrowienia z Lisbony Warsztat zaczniemy od przystawki z sardynkami, którą dla Was przyrządzę.
Na warsztatach przygotujecie:
Pastéis de Bacalhau
– chrupiące krokiety z dorsza,
Caldo Verde
– Zupa z jarmużem, ziemniakami i kiełbaską chouriço, Francesinha – słynna kanapka z Porto oraz
Tartes de Amendoa e Abobora
– mini tarty z dynią i migdałami
Idealny deser na zakończenie naszej portugalskiej uczty. 
więcej22 maja, poznań
CHEF'S TABLE BY ERNEST JAGODZIŃSKI

Kuchnia Portugalska

Kuchnia Portugalii to wciąż nie do końca odkryte w Polsce kulinarne bogactwo. Na warsztatach przygotujecie niesamowite portugalskie przysmaki: Croquetes de Carne – chrupiące krokiety z mięsa z dodatkiem aromatycznej szynki Ibérico, Bacalhau a Gomes de Sa – pieczony dorsz z karmelizowaną cebulą i ziemniakami oraz Polvo com batatas a murro – zapiekanka z chrupiących tłuczonych ziemniaków z dodatkiem skarmelizowanej podczas pieczenia ośmiornicy podane z wyjątkowo aromatycznym sosem piso. 
więcej