Marmolada z krwistych pomarańczy

Czyż to nie cudowne uczucie móc zrobić marmoladę w środku zimy!

W tej chwili w sklepach pojawiły się moje ulubione pomarańcze krwiste, o pięknym kolorze, który sprawia, że marmolada z nich ma intensywny kolor i smak. Dodatkowo dodałam do niej również cytryny, żeby wzmocnić zapach.

Za każdym razem jak otwieram słoiczek, zamykam oczy i myślę o Irlandii, gdzie pierwszy raz spróbowałam tego cuda. 

Do przygotowania marmolady proponuję zakupić ekologiczne pomarańcze i cytryny. Jeżeli takich nie ma akurat w sprzedaży, należy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą i wyszczotkować.

Marmolada z pomaraczyjpg

Marmolada jest świetnym dodatkiem do deserów i ciasteczek. Na moim blogu przygotuję dla Was parę smakołyków z dodatkiem marmolady.

Marmolada z pomaraczy1jpg

Marmolada z krwistych pomarańczy
700 ml

SKŁADNIKI

800 g ekologicznych krwistych pomarańczy
2 ekologiczne cytryny
100 ml wody
450 g cukru

PRZYGOTOWANIE

1. Umyj pomarańcze i cytryny. Ostrą obieraczką do ziemniaków obierz pomarańcze i cytryn. Skórki pokrój w cienkie paseczki. Z owoców usuń białą skórkę.
2. Pokrój pomarańcze i cytryny w grubą kostkę. Przełóż do garnka, zalej wodą i za pomocą miksera, zmiksuj na grubo, tak aby były widoczne kawałki pomarańczy. Doprowadź do wrzenia i gotuj na małym ogniu około 5 minut.
3. Dodaj skórkę i cukier i gotuj na małym ogniu około 40 minut, mieszając od czasu do czasu.    W między czasie zacznie powstawać biała szumowina, którą powinno się usunąć łyżką. Sprawdź czy marmolada jest gotowa, łyżeczkę marmolady wyłóż na talerzyk i sprawdź czy zastyga. 
4. Przelej marmoladę do wyparzonych słoików i przechowuj w lodówce.